Historie firmy STABILA Messgeräte Gustav Ullrich GmbH

Historie firmy STABILA Messgeräte Gustav Ullrich GmbH je velmi pestrá. Uvádíme pouze nejdůležitější milníky z její historie.

1865

Když bratři Anton a Franz Ullrichové spatřili, jak si tesař připravuje loketní míru (což tehdy bylo dlouhé předloketní dřevo), zrodil se v jejich myslích výborný nápad – spojit více loktů do jednoho ručního nástroje. Tak se zrodil metr s kloubovým spojením.

1886

Bratři Ullrichové spojují stupnici dílků patentovaným pérovým kloubem.

1889

Gustav Ullrich, syn Franze, zakládá v Annweileru továrnu na měřidla. Vyrobené metry a vodní váhy se vyvážejí až do vzdáleného Ruska.

1925

Díky patentům získává podnik dobrou pozici na trhu. Vyrábí se kompletní řada měřidel.

1929

Uvedení značky STABILA na trh.

1945

Po 2. světové válce dochází k obnovení výroby metrů, vodních vah a pásem. Následuje průkopnický vývoj v oblasti řemeslnických nástrojů.

1952

STABILA získává patent na libely z akrylového skla a zahajuje jako první německá továrna na měřící přístroje výrobu vodních vah z lehkých slitin.

1954

STABILA použila skelné vlákno pro pásmová měřidla.

1975

Změna názvu společnosti na STABILA Messgeräte Gustav Ullrich KG.

1979

Nový patent, který až dodneška nebyl překonán, zajišťuje vodním váhám doživotní přesnost. STABILA využívá speciální postup pro fixaci libely v těle profilu vodní váhy.

1993

Založení společnosti STABILA ČR s.r.o. a zahájení výroby metrů ve firmě STABILA ČR s.r.o.

1994

S laserovými měřícími přístroji začíná STABILA vyvíjet špičkové elektronické přístroje. V USA je zřízena prodejní kancelář.

1999

Zavedení samonivelační technologie odolné proti otřesům v liniových laserech umožňuje rychlé a snadné měření s trvalou precizností typickou pro značku STABILA.

2006

Patentovaný systém STABILA Protector spolehlivě chrání rotační lasery v případě pádu.

2010

Společnost STABILA vyvinula elektronický modul pro vodováhy odolný proti prachu a vodě, který nastavuje nové standardy v oblasti použití na staveništi.

2013

STABILA představuje revoluční model vodováhy. Patentovaný hliníkový R-profil splňuje přání mnoha řemeslníků ohledně robustnosti, stability, úchopu a možnosti značení pomocí vodováhy.

2017

Revoluční řízení pohybu MOTION CONTROL od společnosti STABILA usnadňuje, urychluje a zefektivňuje každé měření.

2018

STABILA rozšiřuje svou nabídku elektroniky o model TECH 700 DA. Jeden nástroj – tři funkce: digitální úhloměr, vodováha a úhelník.

2019

Společnost STABILA poprvé uvádí na trh elektronické měřicí přístroje pro průmyslové použití v oblasti měření, analýzy a přenosu dat. měřících systémů.

Společnost STABILA prošla úspěšně certifikací PEFC a začíná na trh dodávat produkty, které z lesů, které jsou obhospodařovány zodpovědným způsobem s ohledem na budoucí generace.

2020

Společnost STABILA rozšiřuje výrobní haly o 1.400 m2 tak, aby dokázala uspokojit rostoucí poptávku po značkových produktech.

Současnost

Firma STABILA je v mnoha zemích jedničkou na trhu v oblasti vodních vah a po celém světě je uznávána jako specialista na měřící přístroje v oborech – vodní váhy, laserová měřidla, metry a pásma. Více než 500 zaměstnanců přispívá svým úsilím k celosvětovému úspěchu značky STABILA. Vývoj nových produktů a výrobních technologií a také prodejní a marketinkové aktivity se rozvíjí rok co rok. Mnoho inovací a patentů v oblastech laserů, vodních vah, pásem a metrů potvrzuje toto úsilí a zároveň je i silnou motivací. Odměnou za naše snažení je neustále rostoucí poptávka.